Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
HDR(HDRI)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlkodlak



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 1886
Bydliště: Praha, Böhmen

PříspěvekZaslal: ne 13. února 2011 19:19 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ne 13. února 2011 1:18 novotmil napsal:
Kdysi jsem přidal foto závojenky olovové dělané v HDR: http://www.damyko.info/ForumA/viewtopic.php?p=39554#39554

To je velmi povedené. Bylo to vytaženo z 1 RAWu nebo z více skutečných expozic?

_________________
;°|<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novotmil
Čestný člen


Založen: 27. 04. 2007
Příspěvky: 221
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne 13. února 2011 21:05 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Z jednoho Rawu - zkoušel jsem takto hodně foto. U velké většiny hub jsou ty fotky opravdu lepší - je to takové vykreslenější. Jen se to nesmí přehánět. Co mi nešlo, jsou fotky, kdy jedna plodnice (nebo více) ležely jako mrtvolky - tam to pak vždy v lupenech udělalo asi 1/3 průměru lupenů vždy velmi tmavých. Dá se říci, že celou jednu sezonu jsem takto foto hub dělal. Vloni jsem od toho ustoupil z nedostatku času. Času to zabere opravdu dost - a čas je to, co já většinou nemám.
Pokud by si ale někdo chtěl s fotkou opravdu dát práci - pak bych tento způsob doporučil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rkhonza
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 283
Bydliště: Solnice-Orlické hory

PříspěvekZaslal: ne 13. února 2011 21:39 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Koukám, že co jsem před třemi lety načal, se začíná ujímat. Je pravda, že fotky v HDR jsou pracnější, ale dostane se z nich maximum obrazových informací. používal jsem tuto techniku celý minulý rok. Úpravy se musejí dělat opatrně. Většina fotek je z jednoho RAW souboru. Ostatně můžete posoudit sami, zda je to přínos, na adrese http://picasaweb.google.com/rkhonza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlkodlak



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 1886
Bydliště: Praha, Böhmen

PříspěvekZaslal: ne 13. února 2011 22:45 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ne 13. února 2011 20:39 rkhonza napsal:
Koukám, že co jsem před třemi lety načal, se začíná ujímat. Je pravda, že fotky v HDR jsou pracnější, ale dostane se z nich maximum obrazových informací. používal jsem tuto techniku celý minulý rok. Úpravy se musejí dělat opatrně. Většina fotek je z jednoho RAW souboru. Ostatně můžete posoudit sami, zda je to přínos, na adrese http://picasaweb.google.com/rkhonza

Některé ty lesní krajinky nebo les s protisvětlem jsou přímo pohádkové. Jdu se prohrabat fotkami, vhodnými k úpravě. Smile

_________________
;°|<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory