Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Sadba Vatovce
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mirda21



Založen: 23. 08. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Dolany u Klatov

PříspěvekZaslal: čt 21. února 2008 15:07
  Předmět: Sadba Vatovce
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pøi brouzdání netem jsem narazil na tohle http://www.aukro.cz/....
Co si o tom myslíte?

Upravil Admin, aukce již není dostupná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 21. února 2008 15:16 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

zajímavé!!! Podle ale současného poznání (mám od lidí co tom přednášejí) jí nikdo pěstovat neumí ... a vzhledem k těm výnosům se o to mnozí snaží = kdyby to někdo dokázal, asi by na tom vydělal přes patent a nikoli nějakou internetovou aukci. Já tipuji, že je to blaf. Ale za takové kilo bych do to klidně asi šel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
borovec



Založen: 16. 01. 2008
Příspěvky: 218
Bydliště: Tržek u Litomyšle

PříspěvekZaslal: čt 21. února 2008 22:42 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Samotnou by mě zajímal výsledek.Udělala bych řízky pro celou hospodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 04. března. 2008 9:08 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 21. února 2008 14:16 Bob napsal:
Ale za takové kilo bych do to klidně asi šel Smile

To jo - maximálně Very Happy
Ale zajímavý to je...
Já jsem si jednou donesl starou, již hnědou plodnici vatovce na zahradu a nechal jsem ji tam "vyprášit" na trávníku, ale nic mi nevyrostlo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 04. března. 2008 10:27 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Co jsem tak posbíral informace, tak to chce velmi vyhnojené půdy, nejlépe místa kam se vyváží či vyvážel hnůj (kozí, králičí, ale jistě i jiný) a dále pak stín až polostín. Tam bych zkusil vyprášit plodnice. Zajímalo by mne však, ya jak dlouho začne případně vyrostlé podhoubí plodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
borovec



Založen: 16. 01. 2008
Příspěvky: 218
Bydliště: Tržek u Litomyšle

PříspěvekZaslal: út 04. března. 2008 19:55 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Manžel by se mohl pokusit.V naší vsi hnoje seženeme bez problémů od sousedů,vatovce donese porybný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Plazák



Založen: 17. 01. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Český Těšín

PříspěvekZaslal: pá 07. března. 2008 16:02 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zdravím,už jsem tady strašně dlouho nebyl,snad to doženu.Koho zajímá pěstování vatovce,tak zakrátko bude vhodná doba na sázení.Sadbu vám dodá firma Mycelium Wolf,cenu si už nepamatuju.Kecal jsem o tom s výrobcem sadby,nedělají to stabilně a proto to nemají ani v nabídce,ale když chcete,tak vám ji udělají.Já ji rozhodně za měsíc objednám.Přesně jak píšete,doporučil mi na prohnojené dusíkaté půdě spíše ve stínu - já mám pod hnojištěm kopřivy a to mně schválil jako ideální řešení.Jako kluk jsme je chodili do kopřiv na kraji lesa sbírat,od té doby jsem ho nepotkal a proto o něj tolik stojím.Až to spáchám,tak dám vědět jak jsem dopadl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plazák



Založen: 17. 01. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Český Těšín

PříspěvekZaslal: st 19. března. 2008 13:48 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ta sadba od Wolfů zas tak drahá není,půllitrové balení asi za 80 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radecek



Založen: 04. 09. 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st 23. dubna 2008 0:08
  Předmět: Já jsem zasadil...
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já jsem sadbu Vatovce dostal jako dárek. Od někud z Moravy od jakési firmy Micromycelia. No je to spíš nějaký soukromník, co to dělá doma na koleni, ale vypadalo to dobře. Také se mi snad povedlo sadbu ještě rozpěstovat na kroupách. Jestli to nebyla jen nějaká bílá plíseň. Každopádně jsem jí zasadil na několika místech zahrady a čekám. Když něco vyroste, dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Plazák



Založen: 17. 01. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Český Těšín

PříspěvekZaslal: pá 25. dubna 2008 14:57 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak já jdu sázet dneska a zítra.Mám tři balení á 250 g po 88,- Kč/ks od Wolfa.Budu referovat.
Předtím jsem mylně informoval,že balení je půllitrové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plazák



Založen: 17. 01. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Český Těšín

PříspěvekZaslal: po 28. dubna 2008 10:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zasazeno,neměl jsem ale podrobný návod,.doufám,že jsem to zasadil dobře.
Nemá někdo origo návod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá 12. září 2008 17:38
  Předmět: dotaz - pýchavka
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zdravím vespolek, můžete mi pomoci, viděl jsem tu někde před časem příspěvek nějakého člověka s odkazem či adresou na sadby hub, konkrétně právě vatovce, nemohu to nikde najít, hledám špatně poradíte mi kde to bylo?
Děkan.
Návrat nahoru
fero
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá 12. září 2008 20:13
  Předmět: vatovec
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

volny.cz/myceliumwolf
Návrat nahoru
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: pá 12. září 2008 20:15
  Předmět: Re: dotaz - pýchavka
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 12. září 2008 17:38 fero napsal:
Zdravím vespolek, můžete mi pomoci, viděl jsem tu někde před časem příspěvek nějakého člověka s odkazem či adresou na sadby hub, konkrétně právě vatovce, nemohu to nikde najít, hledám špatně poradíte mi kde to bylo?
Děkan.
Bylo to opravdu zde, ale dotyčnému "podnikateli" se velmi nelíbilo, že jsme doplněním kontaktních údajů prolomili jeho anonymitu (anonymní reklama není povolena) a požádal o odstranění příspěvků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero
Anonymní





PříspěvekZaslal: so 13. září 2008 7:15
  Předmět: (ten odkaz na wolfa jsem já nenapsal, ale díky za nápad)
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Aha, díky, v tom odkaze na jeho inzerát byla tuším mejl. adresa nebo telefon, já si to neopsal a teď abych to hledal, no snad to najdu někde na inzercích netu, nebo zkusím i to nahoře uvedené Aukro, přece se nevypařil.

A jak se daří pěstovat pýchavka? Má to cenu to zkoušet?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory