Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Pomozte mi s určením.
Jdi na stránku 1, 2  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mirda21



Založen: 23. 08. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Dolany u Klatov

PříspěvekZaslal: st 30. srpen 2006 21:55
  Předmět: Pomozte mi s určením.
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pomozte mi s určením této houby. mám za to že je to starší exemplář sírovce žlutooranžového. Nalezl jsem ho 15.8. ve smíšeném lese. Roste na odumřelém parezu nějakého listnáče. Na choroše dosti měkký dužina bělavá aromatická. Na spodní straně krátké rourky. jelikož jsem nikdy sírovec nenalezl tak si nejsem tak docela jistý. Navíc mi nesedí doba výskytu.
V případě pochyb mohu poslat více fotek. Předem děkuji za odpověď. Smile



   149.29 kB    
PICT0030.JPG
   PICT0030.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st 30. srpen 2006 22:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vypadá to na něj a doba výskytu sedí. Tenhle jsem sebral dnes navečír, ovšem je trochu čerstvější než ten tvůj. Byl tak měkkoučký, že se mi ho část propasírovala oky toho košíku, než jsem ho na nosiči kola dovezl domů. Smile


   183.28 kB    
DSC00879.JPG
   DSC00879.JPG


Naposledy upravil Kraken dne pá 01. září 2006 0:12, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirda21



Založen: 23. 08. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Dolany u Klatov

PříspěvekZaslal: st 30. srpen 2006 22:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Krásný úlovek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 8:21 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No měl jsem za to, že sírovec dole rourky nemá ... tipnul bych tedy vějířovce ... ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mat60
Čestný člen


Založen: 02. 12. 2005
Příspěvky: 2571
Bydliště: Paskov

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 8:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

31. srpen 06, 8:21 Bob napsal:
No měl jsem za to, že sírovec dole rourky nemá ... tipnul bych tedy vějířovce ... ???


Ale Bobe, sírovec rourky naspodu určitě má, jsou ale velmi drobné Laughing. Vem si na ně někdy lupu. Stejně ale se mi ty houby na sírovec moc nezdají. Hlavně se mi nezdá bělavá barva spodní strany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jarda



Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 676
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 8:44 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Taky se mi to na sírovce nezdá. Pošli Mirdo další fotky. Shocked
_________________
jp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 8:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Sírovec to nebude, snad nějaký trsnatec či vějířovec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 8:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

vytušil jsem, že byly okem viditelné ... nicméně, že má sírovec roury lupou viditelné jsem stejně nevěděl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mirda21



Založen: 23. 08. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Dolany u Klatov

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 9:30 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Na spodní straně jsou rourky a jsou viditelné okem. Při první nálezu měla houba oranžovější barvu. Za 5 dní když jsem se vrátil s foťákem tak trochu ztmavna. Barva na fotce ale odpovídá skutečnosti. Spodní strana je opravdu bělavá.


   150.77 kB    
houba.jpg
   houba.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirda21



Založen: 23. 08. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Dolany u Klatov

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 9:31 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

A tady ještě jedno foto.


   144.87 kB    
houba 1.jpg
   houba 1.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 9:39 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No pane jo, to je teda pěknej macek Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 9:50 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No sírovec to asi nebude. Předpokládám, že jsi to během těch 5 dnů neochutnal. Pokud to je strom jehličnanu tak by to mohl být plstnateček severský ten mně nedávno taky přelstil.
Ještě je tomu dost podobný šindelovník severský roste na starých živých stromech listnáčů ? vzácně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mirda21



Založen: 23. 08. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Dolany u Klatov

PříspěvekZaslal: čt 31. srpen 2006 10:09 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bude to spíše parez od listnáče jelikož v okolí je listnaté. Ale jeden neví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: pá 01. září 2006 0:11 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 30. srpen 2006 22:49 mirda21 napsal:
Krásný úlovek Smile
Co je to proti tvému nálezu, zvlášť když jsi ho teď zveřejnil v celé své kráse! Shocked Asi jsem se ukvapil, podle těch dalších snímků už bych v tom sírovce taky neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
flassch



Založen: 15. 04. 2006
Příspěvky: 448
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá 01. září 2006 20:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Podle habitu kmene by to měl být javor, takže by to ten šindelovník mohl být. Viděl jste ho někdo v reálu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory