Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Kniha: Velký atlas hub (VelAHub); Ladislav Hagara, Vladimír Antonín, Jiří Baier; Ottovo nakladatelství, 2005
Jdi na stránku 1, 2  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Nástěnka - Výstavy, přednášky, knihy, odkazy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: út 15. listopadu 2005 16:06
  Předmět: Kniha: Velký atlas hub (VelAHub); Ladislav Hagara, Vladimír Antonín, Jiří Baier; Ottovo nakladatelství, 2005
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

O tuhle knihu jsem si letos napsal Ježíškovi. Myslíte, že jsem si vybral správně ?


   velahub_hagantbai_otto.jpg
Velký atlas hub; Ladislav Hagara, Vladimír Antonín, Jiří Baier; Ottovo nakladatelství, 2005; ISBN: 80-7360-334-9
velahub_hagantbai_otto.jpg
   16.79 kB  


Naposledy upravil Lupo dne čt 21. prosince 2006 10:28, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út 15. listopadu 2005 16:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Taky tajně doufám, že mě bude nadělen. V nejhorším si ho nadělím sám. Myslím, že Hagara je dostatečnou zárukou kvality.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
umelec



Založen: 11. 11. 2005
Příspěvky: 67
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: út 15. listopadu 2005 22:52 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Už jí mám slíbil jsem že nepudu aspon dvakrát do hospody doufám že za chvíli budu chytrej jako Vy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kudláček
Čestný člen


Založen: 15. 11. 2005
Příspěvky: 564
Bydliště: Hlinsko v Čechách

PříspěvekZaslal: čt 17. listopadu 2005 20:51 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Včera jsem na ni koukal, nevypadá špatně. Že by jéžišek taky přišel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jorix



Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha - střední Posázaví

PříspěvekZaslal: ne 17. září 2006 0:16 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Od posledního příspěvku se pomalu rok s rokem sešel, takže atlas už máte jistě nastudovanej Smile

Nepodělil byste se prosím někdo, kdo ho již máte, jak vás (ne)nadchl a tak?

Uvažuju o koupi a je to přeci jen dost peněz.

Díkec![/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirda21



Založen: 23. 08. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Dolany u Klatov

PříspěvekZaslal: ne 17. září 2006 20:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Very Happy Tenhle atlas již vlastním delší dobu. Jsem s ním nadmíru spokojen. Cena není sice zanedbatelná ale vyplatí se. Od Hagary mám atlasy 2 a oba jsou super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 18. září 2006 9:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

nejúplnější sehnatelný jednosvazkový český atlas ... co dodat ?!?!? Asi nejlepší volba. Mohli bychom zde však sesumírovat nalezené chyby ... nalezli jste někdo nějaké Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: po 18. září 2006 10:12 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 18. září 2006 9:18 Bob napsal:
nejúplnější sehnatelný jednosvazkový český atlas ... co dodat ?!?!? Asi nejlepší volba. Mohli bychom zde však sesumírovat nalezené chyby ... nalezli jste někdo nějaké Wink


Není tam ryzec ryšavý Very Happy Další vada mě nenapadá ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po 18. září 2006 21:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ježíšek mi ho vloni opravdu přines a jsem s ním nadmíru spokojenej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: po 18. září 2006 22:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já jsem si ho nechal nadělit k narozeninám a nemám výhrady. Ale nastudovanej ho pořád ještě nemám a ještě asi dlouho mít nebudu. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Horst



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: po 18. září 2006 22:54 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mám ho od loňska (narozeniny) je dobrej, víc se mi ale líbí Houby (vydané Reader´s Diggest), koupil sem si ho v Makru, byl k němu i malý kapesní. Je tam i víc takový tý omáčky, recepty a houbařův rok. Momentálně jsem ale oba půjčil Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 20. prosince 2006 9:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Včera jsem se v něm probíral druhy s rodovým jménem polyporus a narazil jsem na dvě botky:

1. V rejstříku latinských jmen je uveden Polyporus osseus s odkazem na stranu 145. Tam jsem však tento název nenalezl u žádné z uvedených hub. Na internetu jsem našel že Osteina obducata (Berk.)Donk. = Polyporus osseus (Pers.) ex Fr. ... takže to asi vypadlo (nebo bylo zamněněno) u toho Bělochoroš kosťový (Osteine obducta).

2. U popisu Choroš hlízovitý (Polyporus tuberaster) je podivná věta. Tuším je to strana 136. Buď něco vypadlo nebo je tam něco navíc, kdo ví? "Rourky sbíhavé, 1-4 mm dlouhé, krémové až nažloutlé stejně jako malé, 1-2 mm velké póry s mírně potrhanými okraji."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: st 20. prosince 2006 10:11 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pravděpodobně je tam jen špatně umístěná čárka, myslím, že by měla být umístěna pře tím zvýrazněným textem. Významově je to pak tak, že část "krémové až nažloutlé" se vztahuje jak k přecházející částí o rourkách, tak i k následující části o pórech. Nevím zda je češtinářsky správně, beru to čistě intuitivně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 20. prosince 2006 10:38 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Hmmm, to by šlo Smile Ale skutečně lze popisovat barvu pórů a rourek odděleně !?!?!? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mat60
Čestný člen


Založen: 02. 12. 2005
Příspěvky: 2571
Bydliště: Paskov

PříspěvekZaslal: st 20. prosince 2006 12:04 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

20. prosince 06, 9:38 Bob napsal:
Hmmm, to by šlo Smile Ale skutečně lze popisovat barvu pórů a rourek odděleně !?!?!? Smile


Šlo. Setkal jsem se s tím, že vnitřek rourek měl jinou barvu než jejich ostří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Nástěnka - Výstavy, přednášky, knihy, odkazy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory