Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Leccinum versipelle - Křemenáč březový
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá 03. října 2008 21:07 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Houbofile?to je přirovnání dlouho mě tak nikdo nerozesmál Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Véle
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 708
Bydliště: Svárov

PříspěvekZaslal: pá 03. října 2008 21:16 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Převádím mykolog
mykofil
mykofag
do podoby lidské Laughing

_________________
Jirka Véle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá 03. října 2008 21:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suchdolák



Založen: 01. 10. 2008
Příspěvky: 53
Bydliště: Suchdol

PříspěvekZaslal: pá 03. října 2008 22:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Připomínku respektuji - nejsem Saudek,ani aparát to není zázračný.
Na druhou stranu jsem tu zahlédl i méně zdařilá fota.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá 03. října 2008 22:21 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jo jo to se tu hodně řeší Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 06. října 2008 12:36 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ano, právě se to tu řeší Smile Doufám, že to vyřešíme. K tomu potřebujeme nějaké ukázky, a proto doufám, že nebudeš smutný s toho, že jsi zrovna dostal "černého Petra" Smile

Když vezmu tvůj příspěvek:

čt října 02, 2008 8:33 am speleology napsal:
křemenáč "suchdolský" Wink


Co jsi tím chtěl vlastně říci? Informace z textu je nula a nebo je přinejlepším nejednoznačná, ani nevíme jaký Suchdol možná myslíš, a co tím myslíš. Fotka je pak v podstatě jeden velký přepal. Troufnu si tvrdit, že není na první/druhý pohled jasné, jestli je to foto nebo malba. Vzhledem ke své kvalitě pak má abnormálně obrovskou velikost jak datovou tak obrazovou. Suma sumárum, je to příspěvek s vypovídající hodnotou limitující k nule = při prvním úklidu který proběhne bude smazán. Ponechány budou jen ty příspěvky, které nesou takové informace, které je vhodné zachovat našim potomkům. Je pravda, že se tu, tu a tam najde příspěvek podobné hodnoty ... taky bude odstraněn. Příspěvek do DAtlasu, tj. do tohoto fóra, by měl prostě přinést nějakou více či méně podstatnou informaci a nebo alespoň velmi dobrou fotografii.

Sebehodnocení své fotografie je složité, ale zkusme si vždy odpovědět na otázku: "Dal bych si tu fotku doma na zeď?" a nebo pro ty náročnější: "Koupil bych si takovou fotografii?" ... pokud je odpověď ano, pak ji ssem dám ... samosebou někdy je informace v mizerné fotce natolik podstatná, že si troufnu dát i horší fotku - například pokud je zde jen několik obrázků daného druhu, či je zachycen detail, který tu doposud není ... to je pak důvod k výjimce ... Zkusme to všichni vždy tak nějak sami před sebou obhájit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JETHRO
Čestný člen


Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 1922
Bydliště: Roudnice nad.Labem

PříspěvekZaslal: út 07. října 2008 15:41 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Plně souhlasím a samochvála smrdí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
suchdolák



Založen: 01. 10. 2008
Příspěvky: 53
Bydliště: Suchdol

PříspěvekZaslal: út 07. října 2008 20:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Proboha lidi,netušil jsem,co dokáže vyvolat jedna mizerná fotka jednoho obyčejného křemenáče - pro mě je to jen poučení a slibuji,že se budu snažit v rámci mých možností a schopností dodávat jen ucházející snímky.
Do lesa si chodím hlavně odpočinout a nabrat sil v tom šílenství,co nás obklopuje.Věřím,že tak to má asi většina,co zde přispívá.
A když houby nejsou,tak to vlastně nevadí,hlavně že je člověk venku a vnímá přírodu.A to je asi nejpodstanější.
Jsme jenom lidi,nikdo není neomylný a hlavně,stále je se co učit.
Takže začnu študovat tajemnná zákoutí makrofotografie Very Happy
(bude to chtít ale nějaký lepší aparát,budu muset šetřit Crying or Very sad )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: út 07. října 2008 20:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Věř mi že šetřit nemusíš jsem toho zářným příkladem.Vlastním Canon powershot A470 a to je hodně levný fotáček Wink Sám jsem přišel na to že se stačí jenom trochu snažit Smile Přeju hodně štěstí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suchdolák



Založen: 01. 10. 2008
Příspěvky: 53
Bydliště: Suchdol

PříspěvekZaslal: út 07. října 2008 20:38 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Díky,to jo,já jsem snaživý Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JETHRO
Čestný člen


Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 1922
Bydliště: Roudnice nad.Labem

PříspěvekZaslal: út 07. října 2008 22:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

to je pro Vás pane učiteli ,,,pár švestiček z mé zahrádky...Hujer Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 09. října 2008 9:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út října 07, 2008 7:29 pm speleology napsal:
Proboha lidi, netušil jsem, co dokáže vyvolat jedna mizerná fotka ... Jsme jenom lidi,nikdo není neomylný a hlavně,stále je se co učit...


Smile To že jsem jenom lidi je pravda Smile A víme tudíž všichni, že nám to občas nejde ... proto to prosím neber nijak osobně. Kvalitu fotografií a příspěvků teď trochu probíráme a tak hledáme ukázky toho jak by to nemělo vypadat Smile Tvůj příspěvek jako jeden z mála jistě vstoupí do dějin webu Smile Prostě o tom všem jen debatujeme a hledáme nějaké obtížně definovatelné mantinely. Proto ten zájem Smile Držím palce do dalších počinů! Wink Nenech se odradit prvními neúspěchy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: po 11. května 2009 15:05
  Předmět: Leccinum versipelle - Křemenáč březový
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To je poprvé, kdy jsem je našel na chatě dříve než koncem května. Zajímavé je, že zatím se vyskutují pouze na místech, kde je půda pod břízami holá. Tam kde je pod stromy borůvčí nebo vřes, není ještě nikde nic.

Skupinové foto přikládám jako kuriozitu. Na fotce jich je cca 20 kousků,ale celkem na rozloze méně než 2 m čtvereční rostlo 34 křemenáčků Shocked

Všechno zatím malinkatá prťata max. do 5 cm. Sebral jsem pouze toho jednoho na sólofotce.



   172.84 kB    
10.5.2009 SZ od Manětína
kremilek.jpg
   kremilek.jpg

   178.5 kB    
10.5.2009 SZ od Manětína
kremenace.jpg
   kremenace.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlkodlak



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 1886
Bydliště: Praha, Böhmen

PříspěvekZaslal: po 11. května 2009 15:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pěkný! Shocked
Asi se ta holá půda lépe prohřívá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesánek



Založen: 10. 08. 2007
Příspěvky: 848
Bydliště: Mrákotín, okres Jihlava

PříspěvekZaslal: po 11. května 2009 21:30 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nádhera, já jsem si zatím do lesa netroufnul abych se náhodou nevracel zklamanej, ale taková úroda mě tam stejně asi brzy dostane Very Happy . Už i u nás jsem zaslechl zmínku o křemenáčích
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory